Solaris

Burda herşeyi bulacağınız bir ortamımız var.Gelin,üyemiz olun ve eğlenin.


  Şampiyon Diyanet'te

  Paylaş
  avatar
  Oguzcan

  Mesaj Sayısı : 25
  Kayıt tarihi : 25/02/09

  Şampiyon Diyanet'te

  Mesaj tarafından Oguzcan Bir Cuma 06 Mart 2009, 1:33 pm

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurduğu Diyanetspor transferde bombayı patlattı Motorsiklet Süpersport Dünya Şampiyonu Sofuoğlu, artık Diyanet için yarışacak..

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nca kurulan ve güreş, masa tenisi ve bedensel engellilerde faaliyet gösteren Diyanetspor'un bünyesinde artık Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu da yer alacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Bardakoğlu, dün Kenan Sofuoğlu ve Motor Sporları Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun'u makamında kabul etti. Sadece SABAH'ın izlediği buluşmada Bardakoğlu, Sofuoğlu'na kulüp kimliğini takdim etti. Artık Diyanetspor'un lisanslı sporcusu olarak yarışacak Sofuoğlu'nun hiçbir ücret talep etmediği de belirtildi. Duygularını SABAH'a açıklayan Sofuoğlu, "Çok mutluyum. Diyanet İşleri Başkanımızın Türk gençliğini spora yönlendirmesi, teşvik etmesi çok önemli bir olay. Avrupa'da zaten bir çok sporcunun bu şekilde yarıştığını biliyorum. Biz de Türkiye'ye faydalı olması, topluma, gençliğe 'Spor yapın' mesajını daha iyi vermek adına böyle bir projeye destek verdim. Bundan sonra bütün yarışlara Diyanetspor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olarak katılacağım" ifadesini kullandı.

  MESAJLAR ETKİLİ OLDU
  Federasyon Başkanı Süleyman Memnun ise, "Diyanet İşleri Başkanımızın röportajları beni çok etkiledi. İslam dininin spora bir engel değil, aksine destek olduğunu göstermesi açısından bu mesajlar çok önemliydi. Biz yurtdışına gidiyoruz, birçok yabancı sporcu ile karşılaşıyoruz. Birisi kilise takımında oynuyor, diğeri kilisenin desteğiyle sportif faaliyetini yürütüyor. Kimileri din adamı. Bu duygular içerisinde konuyu Kenan'a açtım. O da memnun oldu. Teklif de bizden geldi. Artık Kenan tüm uluslararası yarışmalarda Diyanetspor Kulübü adına yarışacak" diye konuştu.


   Forum Saati Çarş. 19 Ara. 2018, 9:16 am