Solaris

Burda herşeyi bulacağınız bir ortamımız var.Gelin,üyemiz olun ve eğlenin.


  Aynalar da süslenmek ister

  Paylaş
  avatar
  Gulce

  Mesaj Sayısı : 61
  Kayıt tarihi : 24/12/08

  Aynalar da süslenmek ister

  Mesaj tarafından Gulce Bir Salı 17 Şub. 2009, 11:52 am

  Evinizin havasını değiştirmek istiyor fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşe aynalardan başlayabilirsiniz.

  1. Romantik izler

  Banyoya her girdiğinizde çiçeklerle bezeli romantik bir aynada kendinizi seyretmek isterseniz önerimize kulak verin. Bu iş için birkaç yapışkanlı çiçek tüpü ve bir demet çiçek alırsanız gönlünüzce aynanızı düzenleyebilirsiniz.

  Çeşitli renklerdeki yapışkanlı çiçek tüplerini Tahtakale ya da Euroflora’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

  2. Etnik esinti

  Evinizin bir odasını etnik izlerle yenilemek istiyor, fakat çok da abartıya kaçmaktan çekiniyorsanız; abartısız ve fazla aksesuara gerek duymaksızın kullanabileceğiniz ve etnik izleri odanızda taşıyabileceğiniz tek aksesuar aynadır.

  Hal böyle olunca biz de sizlere etnik izler taşıyan bir ayna hazırlamaya karar verdik. Maskeleme bandı kullanarak ayna çerçevesinin kenarlarını arzu ettiğiniz bölümlere ayırın.

  Her bölümü ayrı ayrı cam boyaları ile boyayın. Boyanın kurumasına izin vermeden bantları çıkartın. Boyanın kuruması için bir gün bekletin. Kırtasiyelerden, hobi marketlerden kolaylıkla sağlayabileceğiniz boyutlu boyalarla, çeşitli noktalar koyarak desenleri oluşturun. Son olarak kuvvetli bir boncuk yapıştırıcısı kullanarak taş, kristal, boncuk ya da pulları zevkinize göre istediğiniz bölümlere yapıştırın.

  3. Akvaryum gibi

  Evinizde hep bir akvaryum istediniz ama balıklara bakmak size zor geldi. Her seferinde almaktan vazgeçtiniz. Kolayı var. Aynanıza yeşil, beyaz ve sarı renk cam boyalarını kullanarak yosunlarla boyayın. Aralara dekupaj kağıtlardan keseceğiniz birkaç balığı dekupaj tutkalı ile yapıştırın.

  Şimdi birkaç yosunu da balıkların üzerinden geçerek boyayın. Kuruduktan sonra boyalı kısımlarını verniklerseniz silinirken zarar görmesini engellemiş olursunuz. Birkaç dakikada hazırladığınız akvaryumunuz gerçeğinden hiç de farklı değil
  .

  avatar
  Lady_9

  Mesaj Sayısı : 50
  Kayıt tarihi : 06/04/08

  Geri: Aynalar da süslenmek ister

  Mesaj tarafından Lady_9 Bir Salı 17 Şub. 2009, 12:27 pm

  benim bir arkadaşım vardı aynasının çerçevesine alüminyum folyo ile süs yapmıştı okadar güzel olmuştuki o ayna

   Forum Saati C.tesi 19 Ocak 2019, 5:36 pm